KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14597034
nr 1459 7034
Sven Ahlgren
(1922-1997), Sverige
Oljemålning, "Morgonljus Alvaret Öland". Signerad. Olja på pannå, 22x33 cm, yttermått inklusive ram: 26x37 cm
Sven Harald Ahlgren, svensk bildkonstnär född 1922, död 1997.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 april 2022
kl 18:10:24
4/4 12:18:10
Sven Ahlgren
Läs mer om Sven Ahlgren